Час в Арбузинці: 17.01.2021 10:40

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

ВСІ ПИТАННЯ – НА ЧАСІ

ВСІ ПИТАННЯ – НА ЧАСІ

В п»ятницю, третього липня, відбулася  п»ятдесята сесія районної ради.

На пленарному засіданні внесено зміни до районної комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період 2020 року, надано згоду на передачу морозильної камери  для зберігання заготовленої донорської свіжозамороженої плазми КНП «Арбузинська ЦРЛ» до КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня»  на умовах оренди, погоджено фінансовий план Комунального некомерційного підприємства «Арбузинська центральна районна лікарня», а також  затверджено список присяжних Арбузинського районного суду.

Депутати внесли зміни до районного бюджету Арбузинського району на поточний рік.

Визнано повноваження депутатів районної ради замість тих, які вибули:  ними стали Василенко А.О. та Шарата В.І.

Одностайним рішенням  прийнято Звернення депутатів Арбузинської районної ради нинішнього скликання до  голови Миколаївської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України щодо об»єктивного вирішення питання  адміністративно-територіального устрою, а саме: приєднання  Арбузинського району до Вознесенського району, що тісно торкається інтересів жителів громади. Слід зазначити, що попередньо,на засіданні Кабінету  Міністрів,  в порядку утворення чотирьох районів в Миколаївській області,як показують документи, які  були розміщені на сайті з питань децентралізації в березні нинішнього року , Арбузинський район  планувалось   віднести до Вознесенського.  Однак інформація, яка надійшла  на початку  червня,  після чергового засідання Кабміну , зазначила, що Арбузинщина  буде входити до складу Первомайського району. Що стало причиною цього і хто   вніс корективи -  залишається лише здогадуватися. Та незаперечний факт – виконавча влада в особі голови РДА Недашківської Л.В. в даному напрямку не працювала з населенням, не   вивчила думку громади. Робоча група,  утворена  розпорядженням голови РДА, і яка повинна була все це вивчити, надавши відповідні пропозиції,  проігнорувала людські інтереси, відбувшись  звичайними відписками.

 Крім того , на пленарному  засіданні піднімалось питання незадовільного стану  дороги державного значення  Т-1510, що пролягла від арбузинського повороту через райцентр в бік Єланецького району, як то: повна відсутність  обслуговування (  на що виділяються чималі кошти),не належний ремонт  її. Висловлювались претензії щодо   недостатнього освоєння державних коштів на  ці цілі і по інших дорогах на території району.

Рекомендовано  голові РДА відзвітувати з даного питання на наступній сесії районної ради, залучивши до цього відповідну службу облдержадміністрації та Облавтодор.

Все це  та ряд інших  проблем стало причиною розгляду питання щодо недовіри голові районної державної адміністрації за незадовільне виконання делегованих повноважень виконавчою владою, очолюваною нею. Більшістю голосів дану пропозицію було підтримано, однак рішення не прийнято  через  їх недостатність  ( 12 – «за», 7 – «проти» ).

Сесію вів голова районної ради Володимир Кошетар.