Форум у Львові
ФОРУМ У ЛЬВОВІ
8-9 вересня у місті Львів, за запрошенням Фонду розвитку громадських організацій "Західноукраїнський ресурсний центр" та Громадської спілки «Розвиток Миколаївщини» представник Миколаївської обласної ради – головний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату та начальник організаційного відділу Арбузинської районної ради взяли участь у зустрічі в рамках проекту «Школа демократичних правил і процедур для органів місцевого самоврядування України».
Особливу увагу було приділено механізмам, які допоможуть органам місцевого самоврядування України підвищити демократичні стандарти врядування та публічність їхньої роботи.
Місцеве самоврядування є колективним репрезентативним механізмом для ухвалення рішень, який часто полягає в тому, що надає право окремим громадянам , громадським ініціативам право голосу та можливість реалізувати інтереси. Аби ці голоси почули, а рішення були ефективними й легітимні інформація про дані щодо проблеми, а також процедура ухвалення рішень обов’язково має бути публічна. Лише в такий спосіб ми можемо говорити про забезпечення інтересів громади та демократичність влади.
Разом з експертами запрошені учасники проекту мали можливість працювати та приймати участь в обговорені таких тем:
- Публічність органів місцевого самоврядування : для чого і як досягти – політолог, керівник Західноукраїнського МФ «Відродження» - Оксана Дащаківська
- Декларації чиновників , як елемент публічності органів місцевого самоврядування – Наталя Онисько
- Система електронних закупівель для органів місцевого самоврядування України – агент prozorro Мирослава Сімка
- Партисипативні практики в України та за кордоном - Ейнар Браатен -професор , фахівець партисипативного бюджетування (можливість участі громад у розподілі бюджетних коштів); Андрій Москаленко – заступник міського голови Львова з питань розвитку.
- Використання інструментів е-петицій на місцевому рівні: проблеми та перспективи -Михайло Наход -виконавчий директор «Асоціації відкритих міст»
- Оцінка публічності органів місцевого самоврядування :еволюція підходів – Олександр Неберикут – аналітик ГМ ОПОРА
- Психологія прийняття політичних рішень – Ірина Маноха - доктор психологічних наук. Директор Східноєвропейського інституту психології.
Зустріч була дуже змістовна та актуальна. Представники 24 районних та міських рад зі всієї України поділились досвідом реалізації Проекту, завдяки чому мали можливість виявити основні недоліки та проблеми окремого району або міста , та знайти шляхи їх вирішення у майбутньому.
Миколаївська обласна рада та Громадська спілка "Розвиток Миколаївщини" будуть співпрацювати з Фондом розвитку громадських організацій "Західноукраїнський ресурсний центр" та впроваджувати вищезазначені напрямки розвитку місцевого самоврядування в Миколаївській області.