Час в Арбузинці: 20.07.2019 14:47

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

Запровадження карантину на території Доманівської громади через спалах африканської чуми свиней

Запровадження карантину на території  Доманівської   громади через спалах африканської чуми свиней

      У селі Петропавлівка Доманівської селищної ради у приватному присадибному господарстві зафіксовано спалах африканської чуми,  захворіли  поросята  напередодні  придбані  на  ринку  смт  Доманівка  у  продавця  з  Врадієвки.

      Рішенням виконавчого комітету визначено зону епізоотичного осередку навколо епізоотичного вогнища приватного присадибного господарства в межах 3-х кілометрової зони та зоною нагляду (спостереження) територію Доманівської селищної ради радіусом до 6 км від зовнішніх меж зони захисту, та передбачено заборону на:

 - ввезення на територію епізоотичного осередку та вивезення за його межі тварин усіх видів, у тому числі птиці, а також продуктів і сировини тваринного походження, яку можуть містити збудник АЧС;

 - торгівлю тваринами на території комунального підприємства Ринок смт Доманівка та в інших не встановлених для цього місцях (у господарствах, населених пунктах), проведення сільськогосподарських ярмарків, виставок (аукціонів) та громадських заходів, пов’язаних зі скупченням людей та тварин;

 - торгівлю продуктами тваринного походження з зони епізоотичного осередку та зони нагляду (спостереження) на території комунального підприємства Ринок смт Доманівка.

        До  уваги  населення  Арбузинського району  будьте  пильними  при  закупівлі  свинопоголів»я  на  ринку,  вимагайте  довідку  на  переміщення  тварин у власника  молодняку. У випадку підозри на захворювання негайно повідомляти  Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  за телефоном (05132) 3-01-37.

     Африканська чума свиней – вiрусне захворювання свійських i диких свиней, яке перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і  100 відсотковою летальністю. Воно передається при прямому контакті хворих i здорових тварин, а також через продукти.

       Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.