Час в Арбузинці: 28.05.2020 18:48

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

ВОНИ БУЛИ ОДНИМИ З ПЕРШИХ…

ВОНИ БУЛИ ОДНИМИ З ПЕРШИХ…

Весняний день 26 квітня щороку нагадує нам про найстрашнішу екологічну катастрофу, яка сталася  уже далекого  вісімдесят шостого минулого століття на Чорнобильській атомній електростанції. Вона залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками в сучасній історії., і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Поклавши на алтар своє життя і здоров`я, вони з честю виконали свій громадянський обов`язок і вберегли людство від  масового згубного впливу від радіації.

Напередодні  цього дня  у  малій залі районної ради відбулася   зустріч керівництва району з ліквідаторами, під час якої йшла мова про  проблеми учасників, шляхи їх вирішення, що  зроблено  і буде робитись місцевою владою  в даному напрямку. Голова районної ради Володимир Кошетар, зокрема, зазначив,  що районна рада  ніколи  не випускає з поля  зору  питання, які стосуються чорнобильців.

Після цього біля Пам`ятного знака землякам-ліквідаторам відбувся мітинг-реквієм. До присутніх звернулись голова районної ради Володимир Кошетар, Арбузинський селищний голова Євгеній Травянко, начальник управління соціального  захисту населення Ольга Ніколаєнко, голова районного товариства чорнобильців Валентина Гурченко, які у своїх промовах  наголосили, що в серцях українців і досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ніхто з нас не має права забувати про самопожертву ліквідаторів, які  пройшли через  ядерне пекло заради зупинення ядерної катастрофи, задля збереження життя і здоров»я  наступних поколінь.

Грамоти та подяки районної ради, районної державної адміністрації, товариства чорнобильців було вручено   учасникам ліквідації аварії та всім, хто  повсякчас допомагає ліквідаторам вирішувати проблеми.

Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Михайло Гірняк відправив молебень .

 Учасники  заходу поклали живі квіти до Пам`ятного знака   чорнобильцям.