Час в Арбузинці: 16.01.2021 11:11

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

ПРИЙНЯТО ЗВЕРНЕННЯ

ПРИЙНЯТО ЗВЕРНЕННЯ

Відбулося позачергове засідання постійної депутатської комісії районної ради  з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села, екології, охорони навколишнього середовища, раціонального  використання природних ресурсів. Депутати  прийняли Звернення до Президента України  про скасування законопроектів №2178-10, 2194, 2195 та проведення Всеукраїнського референдуму  щодо продажу земель  сільськогосподарського призначення. Зокрема, в ньому наголошувалось, що запровадження  повноцінного ринку землі на сьогоднішній день є вимогою до України від міжнародних кредиторів. Але, враховуючи ситуацію на  сході країни, відкриваючи ринок землі,  є ризик втратити  територію. Отже, в нинішніх умовах наша держава не готова  до таких дій ні в правовому, ні в організаційному, ні в економічному напрямку.

Соціологічні дослідження доводять, що  питання продажу землі має вирішувати український народ, а не депутати в сесійній залі. Тим більше, що сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні вартості землі.  Немає порядку реалізації програми пільгового кредитування національного  сільгосптоваровиробника, в тому  числі і малих фермерських господарств. Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок чого буде зірвано роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і взагалі призвести до дестабілізації в Україні.

Питання вкрай значуще. Тому  народні обранці не можуть залишатися осторонь, коли  вирішується доля народу, доля кожного з нас. Депутати в своєму Зверненні  поставили чіткі  вимоги:   зняти з розгляду зазначені законопроекти  та провести Всеукраїнський референдум щодо  продажу земель сільськогосподарського призначення.