Час в Арбузинці: 23.01.2021 18:27

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

КОЛЕКТИВНЕ ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

КОЛЕКТИВНЕ ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Голові Арбузинської райдержадміністрації

Палію О.В.

 

КОЛЕКТИВНЕ ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

До Арбузинської районної ради надійшло звернення від педагогічного колективу Полянської ЗОШ І-ІІ ступеня та батьків учнів цієї школи, в якому вони переймаються проблемою підвозу учнів до районного центру на навчання або ж індивідуальним навчанням за місцем проживання. Напередодні на спільних зборах батьки відповіли категоричною відмовою щодо закриття школи. Все це пов’язано не лише зі складними життєвими обставинами кожної сім'ї або станом дороги від села Полянка до смт. Арбузинка. Незрозумілим на сьогодні залишається також питання індивідуального навчання, як то: викладання уроків фізичної культури на дому, хімії, фізики, інформатики. Адже лише викладання цих предметів пов’язане з практичними заняттями, забезпеченням необхідного обладнання, створенням відповідних умов для цього.

При зустрічі батьків та вчителів з депутатами було наголошено, що до сьогоднішнього дня ніяких роз’яснень від відділу освіти Арбузинської РДА ні вчителям, ні батькам не надходило. Батьки учнів малокомплектних класів зауважили, що не згодні з навантаженням на дитину за індивідуальною формою навчання, тому що, на їхню думку, воно буде неякісним і недоцільним, в результаті чого їхні діти не отримають належних знань, як це передбачено Законом України «Про загальну освіту». Як підсумок автори звернення ініціюють забезпечити постійне навчання дітей педагогічним колективом Полянської ЗОШ І-ІІ ступеня в приміщенні цієї школи.

В даній ситуації слід зазначити, що жодним законом прямо не забороняється навчання учнів малокомплектних класів у приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів.

Підсумовуючи вищезазначене, відповідно до ст.ст. 11, 12, 13 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні», а також для надання об’єктивної оцінки виниклої ситуації, просимо вас надати до районної ради:

  1. Порядок та графік проведення індивідуального навчання в малокомплектних класах шкіл району.
  2. Можливість навчання учнів малокомплектних класів в приміщенні школи.
  3. Якими нормативно-правовими актами на практиці передбачено проведення уроків, які вимагають спеціальних умов.
  4.  Розрахунок на утримання малокомплектних шкіл району (в розрізі кожної школи).
  5. Розрахунок вартості перевезення учнів з малокомплектних шкіл до інших (в розрізі кожної школи: заробітна плата, амортизація транспортного засобу, забезпечення паливно-мастильними матеріалами, вартість ремонту тощо.

 

Депутати районної ради:

Солдатова Н.А.

 

Кошмір Л.М.

 

Мягель І.А.

 

Бас С.І.

 

Клівчуцька О.А.

 

Прудник О.О.