Час в Арбузинці: 22.01.2021 18:42

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

Інформування щодо SARS-CoV-2 у тварин

Інформування щодо SARS-CoV-2 у тварин

         Арбузинське міжрайонне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно відомостей зазначених в листі

Держпродспоживслужби відділом оцінки ризиків Управління оцінки ризиків та стратегічного розвитку проводиться робота з відстеження ситуації в світі щодо офіційно-підтверджених випадків інфікування на COVID-19 серед тварин. В ході моніторингу та аналізу опублікованих матеріалів виявлено, що в ЗМІ та соціальних мережах поширюється багато суперечної інформації без науково-дослідного підґрунтя, яка, викладена у такий спосіб може сприйматися як ймовірна загроза для громадськості та бізнес операторів, діяльність яких пов’язана із вирощуванням, утриманням та обігом тварин, що в подальшому може призвести до ускладнення епізоотичної ситуації внаслідок невідповідного поводження з тваринами в період епідемії COVID-19. Враховуючи зазначене, інформуємо про поточну ситуацію з офіційних джерел.

     Станом на 16.04.2020 за офіційними даними Міжнародного Епізоотичного Бюро (OIE) офіційно зареєстровано 5 лабораторно-підтверджених випадки: двох собак та кішки в Гонконгу, кішки в Бельгії та тигру у США. Встановлено, що всі тварини попередньо перебували в близькому контакті з інфікованими SARS-CoV-2 людьми.

     Наразі тривають дослідження, направлені на з’ясування питання щодо впливу SARS-CoV-2 на тварин після контакту із хворими на COVID-19 людьми, з метою встановлення вірулентності та тривалості знаходження вірусу в організмі тварини. Оскільки відомі факти зараження тварин свідчать, що контакт з інфекційними дозами призвів до легкого їх інфікування, то існує можливість підтвердження гіпотези, що тварини не становлять загрози та відіграють роль лише пасивних транспортерів, як будь-який інший неживий предмет чи поверхня.

     За результатами експериментальних досліджень щодо оцінки сприйнятливості різних моделей лабораторних тварин, а також домашніх тварин-компаньйонів до SARS-CoV-2, проведених на базі Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту (HVRI) Китайської академії сільськогосподарських наук (CAAS) було виявлено, що тхори і кішки є чутливими до SARS-CoV-2, собаки мають низьку сприйнятливість, а худоба, включаючи свиней, курчат і качок, не сприйнятливі до вірусу. Основною метою даного дослідження було встановлення здатності піддослідних тварин в умовах природнього впливу SARS-CoV-2 надавати серологічну відповідь, що експериментально було підтверджено у кішок та тхорів, і є можливим для використання як доповнення до плану з усунення пандемії.

     Також інформуємо, що за результатами досліджень позитивних на COVID-19 тварин не підтверджено спроможності вірусу передаватись від тварини людині та від тварини до тварини.

     Відповідно до «Узгодженої дорожньої карти глобальних досліджень» Всесвітньої організації здоров’я з метою створення комплексного підходу щодо контролю спалаху COVID-19 визначено середньо- та довгострокові пріоритети, що стосуються сфери ветеринарної медицини, які спрямовані на дослідження вірусного походження, шляхів передачі вірусу та розробки заходів управління ризиками серед людей та тварин.

     Враховуючи вищезазначене та з метою уникнення можливих негативних наслідків через ускладнену ситуацію рекомендуємо спільно із приватними та державними закладами ветеринарної медицини, які здійснюють свою діяльність на підконтрольній території проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед населення, власників тварин та бізнес операторів, діяльність яких пов’язана із вирощуванням, утриманням та обігом тварин стосовно порушеного у листі питання, посилаючись виключно на офіційні джерела.     

     Також Держпродспоживслужбою на основі наукових досліджень та офіційних публікацій світових організацій було розроблено «Пам’ятку щодо рекомендованого поводження із тваринами в період епідемії», яка може бути використана в ході роботи.

     Арбузинського міжрайонного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області просить розмістити зазначену інформацію та додатки на офіційному сайті.

 

Додаток: на 3 арк. в 1 прим.

 

Заступник начальника

управління                                                              Тетяна ПАТАЛАШЕНКО