Час в Арбузинці: 27.09.2020 08:47

Арбузинська районна рада
Миколаївська область

офіційний сайт

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ В ПЕРВОМАЙСЬКОМУ РАЙОНІ

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ В ПЕРВОМАЙСЬКОМУ РАЙОНІ

      Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до звіту Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи № 010635 п.м./19 від 16.08.2019, в двох пробах патологічного матеріалу (шматочки селезінки, лімфатичні вузли) від свині віком 12 міс.  виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней у домогосподарстві м.  Первомайська, Миколаївської області .

      Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Первомайській райдержадміністрації 16.08.2019 оголошено карантин  на території приватного домогосподарства та визначено епізоотичним вогнищем. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища та зону нагляду в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту.

      Проводиться розслідування щодо встановлення причини виникнення захворювання свиней на африканську чуму та можливого розповсюдження та об’єктивного розгляду питання відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним особам внаслідок впровадження карантину (Карантинних обмежень) тварин у зв’язку з проведення процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней, спрямованих на їх вилучення з метою знищення або забою відповідно до пункту 2 підпункту 12 постанови КМУ від 23.04.2008 №413.

    Просимо Вас надрукувати статтю на офіційному сайті Арбузинської  районної  ради, щодо виявлення АЧС (Африканська чума свиней) на території Миколаївської області.

 

Начальника управління                                                          Олена СЕЦЬКО

Виконавець Хаустова А.